O projekcie

Portal ” Projekt Storm Poland ” powstał dnia 26 czerwca 2013 roku. Ten projekt został poparty przez wielu moich kolegów, którzy są pasjonatami i obserwatorami zjawisk burzowych. Dlaczego ” Storm Poland “? Ponieważ w sezonie letnim przez Polskę przechodzą i będą przechodzić niebezpieczne gwałtowne zjawiska atmosferyczne, a my mam na celu lokalizować niebezpieczne zjawiska natury, oraz analizować ich kierunek, siłę, wydajność i wiele innych rzeczny, które Naszemu społeczeństwu mogą pomóc przyszykować i w razie konieczności schować się przed nadejściem żywiołu. Strona jest tylko podstawą, którą będziemy rozwijać. Mamy na celu lepiej ostrzegać, prognozować i alarmować mieszkańców Naszego kraju  od IMGW. Polscy Łowcy Burz ma swój system Skypredict, dlatego nie będziemy się jak na razie do nich porównywać. Chcemy aby każdy który będzie wchodził na ten portal dowiedział się co mu tak naprawdę zagraża, przed czym się uchronić. My jako grupa projektu będziemy dążyć do zawarcia współpracy z mediami i radiem, aby ostrzegać Was przed siłą Matki Natury.

Wielu z Was pewnie myśli wchodząc na inne portale, dlaczego ona jest tak dobrze rozbudowane, ma wiele funkcji, które mogą pomoc ostrzegać. My nie będziemy starać się o piękno strony, tu nie o to chodzi. Chodzi nam o podstawowe rzeczy np. wiedza meteorologiczna, prognozy pogody, ostrzeżenia i prognozy konwekcyjne. Będziemy się strać ze wszystkich sił, aby ten portal trafił do wszystkich zainteresowanych swoim bezpieczeństwem. Byś może za kilka miesięcy będziemy dostawać od obserwatorów bądż pasjonatów burz zdjęcia, filmy z  ( burzy, tornada, wichur i wiele innych ). Z Waszą pomocą będziemy lepiej ostrzegać i alarmować. W przyszłości chcemy także ostrzegać przed trąbami powietrznymi, ale jak pewnie wiecie jest to trudne do prognozowania i przewidzenia. Dlatego na sam początek postaramy stworzyć system w którym będą zamieszczone wszystkie informacje na temat trąb powietrznych, które przechodziły przez Nasz kraj. Jeżeli chodzi o wątek trąb powietrznych w tym celu mamy zamiar analizować i prognozować skalę oraz siłę tego zjawiska, które jest bardzo niebezpieczne dla życia człowieka. Chcemy stworzyć aparaturę obserwującą tworzenia się leja, a także samoczynnie zbudować narzędzia do pomocy takie jak mini helikopter i  aparaturę łowiecką dzięki czemu będziemy mogli lepiej was informować.

My jako ekipa nie będziemy zwoływać konferencji, udzielać wywiadów medialnych i radiowych. Jeżeli na skrzynkę pocztową będą przychodzić pytania od Was bardzo chętnie będziemy odpowiadać. Mamy nadzieję, że znajdzie się kilku chętnych, aby dołączyć się do Naszego projektu. Nie będziemy się rozpisywać ponieważ szkoda już na to czasu po prostu zaczynamy działać !

Ostrzeżenia, prognozy i komunikaty ostrzegawcze, każdy z nich ma swoją sprawdzalność. Niektóre strony pogodowo-informacyjna nie akceptują swojej sprawdzalności. U Nas ma to ogromną wartość. Bez niej nie wiedzielibyśmy czy jesteśmy dobrą ekipą “Projektu Storm Poland”

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s